Proč si pořídit rolovací vrata – výhody

Některé z výhod, kterými rolovací vrata oplývají, jsme si již uvedli. Nyní je rozebereme blíže. Jak tedy rolovací vrata fungují? Jejich základem je pouzdro, do kterého rolovací vrata zajíždějí. To lze umístit d jakékoli garáže, ať už nově postavené nebo starší rekonstruované garáže bez jakýchkoli stavebních úprav. Pouzdro je možné připevnit jak přímo do garážového otvoru, tak i před něj. Obrovskou výhodou rolovacích vrat je tedy jejich skladnost. Nezabírají žádný prostor v garáži ani před ní. Dále se rolovací vrata skládají z vrat samotných, která jsou tvořena k sobě připevněnými lamelami. Ty se pak mohou ve spojích ohýbat, čímž vzniká rolovací efekt. Rolovací vrata se dají se rovněž zateplovat pomocí polyuretanové pěny pro garáže, kde musí být úspora tepla brána v potaz. Pokud potřebujeme dostat do garáže světlo, dají se zvolit rolovací vrata s lamelami vyplněnými průhlednými okénky.

Tip: Potřebujete oplotit pozemek ? Ploty z poplastovaného pletiva nebo svařovaných panelů jsou dnes již klasikou v oplocení pozemků. Při stavbě plotu si nezapomeňte pořídit i veškeré dráty, sloupky na plot, podhrabové desky a ostatní potřebný materiál.

Rolovací vrata – kam se hodí?

Rolovací vrata mají opravdu velmi široké použití zejména díky již zmiňované úspoře místa. Samozřejmostí je u nich otevírání na dálkové ovládání, které je zajištěno obvykle elektropohonem. V případě výpadku proudu jsou ale rolovací vrata rovněž vybavena nouzovým otvíráním z vnější strany garáže. Pokud budeme uvažovat nevýhody, pak bychom mohli konstatovat, že rolovací vrata jsou možná o něco hlučnější než jiné druhy garážových vrat a bran. Není to ale rozhodně problém, který by zásadně bránil pořízení rolovacích vrat. Ať už tedy osazujeme vraty novou garáž či starší, kterou rekonstruujeme, není potřeba nic dále upravovat, rolovací vrata můžeme zabudovat do již hotové garáže bez dalších úprav. Vhodné jsou i do menších garáží, právě vzhledem k jejich nenáročnosti na prostor. Hodí se i tam, kde je přímo před garáží chodník. Díky rolovacímu mechanismu, který nepotřebuje místo před garáží, tato vrata nijak neohrožují chodce.Rolovací vrata – obsah:

Kontakt:

Vrata nabízí:

Rozhodujete se, jaká si pořídit garážová vrata? V dnešní době patří mezi neoblíbenější typy zřejmě výklopná vrata nebo sekční vrata. Vyrábějí se v různých rozměrech a také v různých provedeních a s různými pohony vrat. Vybrat si tak můžete vrata, která budou přesně odpovídat Vašim představám.

Navštivte také:

Doporučení:

 

thuja

Túje na živý plot, to je specialita našeho zahradnictví. Sazenice prodáváme již  za cenu 6 Kč/ks. Mimo túje nabízíme také okrasné dřeviny a samozřejmě  hnojiva.